Články a oznamy

1 2 >>
Adsorpčný odvlhčovač

Toto zariadenie, ktorého princípom odvlhčovania je adsorpcia vlhkosti, majú široké pole uplatnenia. Použitie nachádzajú všade tam, kde je vyžadovaná naozaj nízka vlhkosť.

viac
Ako vyberať odvlhčovač?

Odvlhčovač kontroluje relatívnu vlhkosť vzduchu, ktorá sa pri prechode zariadením kondenzuje. Následkom kontaktu vlhkosti s týmto chladným povrchom dochádza k vyzrážaniu vlhkosti obsiahnutej vo vzduchu. Táto vyzrážaná voda sa odvedie do nádrže. Vysušený vzduch sa následne privádza späť do miestnosti.

viac
Spôsoby odvlhčovania

Odvlhčovanie ohrevom a vetraním, kondenzáciou, adsorpciou.

viac
Tepelné čerpadlo Panasonic Aquarea – skutočná spotreba elektrické energie

Článok ponúka skutočné namerané údaje spotreby elektrickej energie tepelného čerpadla Panasonic Aquarea pre rodinný dom. Hľadá tak odpoveď na otázku, aká je skutočná spotreba elektrickej energie na vykurovanie domu a prípravu teplej vody v porovnaní s teoretickým výpočtom od projektanta.

viac
Ako na tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadla sú moderné a ekologické zdroje tepla pre vykurovanie a ohrev teplej úžitkovej vody. Sú skonštruované tak, aby mohli odoberať s čo najväčšou účinnosťou teplo z okolitého prostredia.

viac
Krytie IP (podľa EN 60 529)

Stupeň ochrany krytom alebo krytie alebo skrátene stupeň ochrany alebo nepresne stupeň krytia je odolnosť elektrospotrebiča voči vniknutiu cudzieho telesa či vniknutiu kvapalín. Vyjadruje sa v tzv. IP kóde (IP je z anglického international protection (rating), často nesprávne interpretované ako ingress protection (rating)) definovanom medzinárodným štandardom IEC, na Slovensku v "STN EN 60529 (33 0330) Stupne ochrany krytom (krytie -...

viac
Ako si vybrať tu správnu klimatizáciu? Pár tipov od spoločnosti Panasonic!

V horúcom lete je klimatizácia často jedinou záchranou. Spoločnosť Panasonic Vám ponúka niekoľko tipov, ktoré Vám pomôžu vybrať si tu správnu klimatizáciu a jej nastavenie.

viac
1 2 >>
Copyright 2014 - 2019 © climex.sk